Rekord Polski w martwym ciągu.

Polska Comments Off

Podczas pierwszych zawodów Pucharu Polski, które odbyły się 3 maja 2011 w Miliczu, utalentowany debiutant Janusz Kułaga ustanowił nowy rekord Polski w martwym ciągu - Janusz podniósł aż 420kg! Poprzedni oficjalny rekord wynosił 395kg i ustanowił go kilka lat temu na zawodach Pojedynek Gigatnów w Łodzi Mariusz Pudzianowski.

W ostatecznej klasyfikacji zawodów Janusz Kułaga minimalnie (bo zaledwie różnicą 0,5 pkt) uległ tak doświadczonemu zawodnikowi jak Robert Szczepański.

Oto klasyfikacja końcowa zadowów:

1. Robert Szczepański - 38,5

2. Janusz Kułaga - 38

3. Sebastian Kurek - 21

4. Krzysztof Jarocki - 18

5. Sebastian Kowalczyk - 16,5

6. Michał Kopacki - 8

źródło: forum Irka Kurasia

Eliminacje do sezonu 2011

Polska Comments Off

9 kwietnia 2011 odbyły się eliminacje do sezonu 2011. Oto lista zawodników, którzy zakwalifikowali się do tegorocznych zmagań Pucharu Polski:

Wyniki eliminacji :
1.Krzychu Radzikowski
2.Krzychu Jarocki
3.Bartek Bąk
4.Sebastian Kowalczyk
5.Sławek Toczek
6.Wojtek Jastrząb
7.Marcin Wlizło
8.Robert Kalinowski
9.Michał Kopacki
10.Rafał Wilczyński
11.Tomek Lademann

12.Jankowski Sławek

(źródło: forum Irka Kurasia)

Na liście widzimy utytułowanych już zawodników, takich jak Krzysztof Radzikowski, Sławomir Toczek, Robert Kalinowski czy też Bartłomiej Bąk, jednak widzimy także wielu debiutantów, co świadczy o tym, że Strongman cieszy się zainteresowaniem. Szczególnie warto odnotować wysoką pozycję Krzysztofa Jarockiego, który zajął drugie miejsce, pokonując zawodników takich jak np. Sławomir Toczek o których można powiedzieć, że należą do polskiej czołówki.

Wysoki poziom zawodników powinien przełożyć się na poziom zawodów w dalszej części sezonu, co zapowiada dużo emocji podczas tegorocznego Pucharu Polski.

Krzysztof Schabowski na podium w Estonii.

Polska Brak Komentarzy »

16 października 2010 w Talinie (Estonia) odbyły się zawody - Estonia vs Reszta Świata, na którą otrzymał zaproszenie nasz rodak Krzysztof Schabowski.

Krzysztofowi udało się zająć drugie miejsce, od zwycięstwa dzieliły go jedynie dwa punkty.

Oto klasyfikacja końcowa:

1 Rauno Heinlale Estonia
2 Krzysztof Schabowski Polska
3 Lauri Namile Estonia
4 Meelis Peil Estonia
5 Zaulius Prusokaas Litwa
6 Agris Kazelniks Łotwa
7 Meeis Pungits Estonia
8 Aleksander Laasin Ukraina
9 Marek Tobi Estonia
10 John Pasann Szwecja
11 Gunnar Kimbutas Estonia
12 Topi Frifeldt Finlandia

źródło: forum Irka Kurasia

Savickas zwycięża, brak Polaków w finale

Polska, Świat Brak Komentarzy »

Zyndrunas Savickas po raz drugi zdobył tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata.

Oto klasyfikacja końcowa tych zawodów:

1. Zyndrunas Savickas -  Litwa
2. Brain Shaw  - USA
3. Michaił Kokliajew - Rosja
4. Peter Solvi - Islandia
5. Travis Ortmayer - USA
6. Nick Best - USA
7. Erwin Katona - Serbia
8. Terry Hollands - Anglia
9. Derek Poundstone - USA
10. Jason Bergmann - USA

Walka o zwycięstwo pomiędzy Savickasem a Shaw-em toczyła się do ostatniej konkurencji. Obydwaj zawodnicy zdobyli tę są ilość punktów, jednak Savickas zwyciężył dzięki większej ilości zwycięstw.

Kontuzja wyeliminowała z walki o podium Dereka Poundstonea.

W finale po raz pierwszy od roku 2000 zabrakło Polaków - Mariusz Pudzianowski zakończył karierę strongmana, natomiast nasz najlepszy zawodnik Robert Szczepański odniósł kontuzję, przez co nie udało mu się przejść eliminacji.

Najsilniejsze polskie imiona.

Polska (3) Komentarze »

Jakiś czas temu zastanawiałem się, jakie imiona męskie kojarzą się z siłą? Aby to sprawdzić, stworzyłem listę najbardziej znanych polskich strongmanów i moim oczom ukazała się następująca lista:

1. Tomasz i Piotr
2. Robert i Sławomir
3. Artur, Krzysztof, Jarosław, Sebastian, Grzegorz

Zaczniemy do dołu listy - trzecie miejsce to imiona, gdzie udało się zebrać imiona, które posiada po dwóch strongmanów:

Artur Patyk,
Artur Walczak (Waluś),
Grzegorz Peksa,
Grzegosz Szymański,
Jarosław Dymek,
Jarosław Korzeniewski,
Krzysztof Radzikowski,
Krzysztof Schabowski,
Sebastian Kurek,
Sebastian Wenta

Na drugim miejscu załapały się imiona, które posiada po trzech strongmanów:

Robert Kalinowski,
Robert Nemś,
Robert Szczepański,
Sławomir Orzeł,
Sławomir Peda,
Sławomir Toczek,

Pierwsze miejsce, to imiona, które posiada po czterech strongmanów:

Piotr Dybus,
Piotr Haine,
Piotr Piechowiak,
Piotr Szymiec,
Tomasz Kowal
Tomasz Lech
Tomasz Nowotniak
Tomasz Żochol

Puchar Polski Olsztyn 2010-06-06

Polska Brak Komentarzy »

Kilka minut po 13 zawody rozpoczęły - pierwszą konkurencją był tir o masie 7,5 tony i tutaj w zasadznie nie było niespodzianek - nie od dzisiaj wiadomo, że w tej konkurencji lepiej “być większym”, dlatego na końcu stawki znaleźli się Sławek i Pietrek. Konkurencję wygrał Kali, a drugie miejsce zajął Irek.
Kolejną konkurencją był spacer farmera i tutaj najelpsi okazali się Sławek Toczek i Kali, natomiast największymi pechowcami okazali się Waluś i Skorpion. Waluś zerwał odciski i nie doniósł walizek do końca, natomiast Andrzej doniósł walizki do 40 metra i odstawił, dopiero po chwili zorientował się, że nie jest to koniec dystansu, podniósł znowu walizki i popędził do 60 metra - tutaj moje wyjaśnienie: bieżnia była podzielona na 3 kawałki po 20 metrów i spacer farmera na czas odbywał się na dystansie 60 metrów bez nawrotów.
Po dwóch konkurencjach prowadził Kali, któremu mocno po piętach deptał Sławek Toczek.
Następną konkurencją była belka na ilość powtórzeń - tutaj ponownie wygrał Sławek, następni byli Andrzej, Kali i Pietrek, natomiast Irek i Artur asekuracyjnie zaliczyli po 1 powtórzeniu. Kolejną konkurencją było przenoszenie kegów na czas - tutaj najszybszy okazał się Andrzej, który wyprzedził Sławka, Artura, Pietrka, Kalego i Irka.
Po kegach przyszedł czas na yoke-a, gdzie wydaje mi się, że wygrał Sławek, a drugi był Skorpion, ale nie jestem do końca pewien. Pech niestety ponownie dał znać o sobie Walusiowi, któremu yoke-a zsuneła się w trakcie marszu i gdy pod wpływem adrenaliny próbował szybko podnieść yokę z powrotem, żeby kontynuwać marsz odniósł jakąś kontuzję, bo przerwał konkurencję trzymając się za plecy.
Ostatnią konkurencją na stadionie był “gumowy koszmar” - jako pierwsza para pojawili się Irek i Waluś. Niestety, kontuzja z yoke-a dała znać o sobie, bowiem Artur zdążył tylko nieco podnieść oponę, żeby ją opuścić, trzymając się za plecy. Najwięcej emocji wzbudził chyba pojedynek Kalego i Pietrka, gdyż szli niemalże “łeb w łeb” i ukończyli konkurencję niemalże w tym samym czasie (nie jestem pewien, ale chyba wygrał Kali). Ostatnią parą byli Sławek i Andrzej i tutaj Sławek w zasadzie od początku miał przewagę, co spowodowało, że wygrał tę konkurencję, drugi był Irek.
Ostatecznie ten etap zawodów wygrał Sławek przed Kalim i Skorpionem.

autor: macgyver

Richard Skog najsilniejszym norwegiem.

Świat Brak Komentarzy »

Richard Skog zwyciężył zawody o najsilniejszego norwega. Drugie miejsce zajął Espen Aune, natomiast trzecie zajął zawodnik, który jeszcze nie jest zbyt znany w światowym strongmanie: Bjørn Andre Solvang. Zawody zostały zorganizowane przez weterana i Najsilniejszego Człowieka Roku 2001 - Svenda Karlsena.

Michaił Koklayev zwycięża w Finlandii

Świat Brak Komentarzy »

Michaił Koklayev zwyciężył podczas zawodów Strongman Champions Lague, które odbyły się w Finladnii. Oto klasyfikacja końcowa:

1. Misha Koklyaev 53.5
2. Terry Hollands 46.0
3. Travis Ortmayer 43.0
4. Vidas Blekaitis 39.0
5. Johannes Arsjo 36.0
6. Agris Kazelniks 35.0
7. Christian Savoie 35.0
8. Konstantyn Ilin 17.5
9. Jani Kolehmainen 13.0
10. Juha Matti Jarvi (kontuzja) 7.0

Zaskoczeniem jest drugie miejsce Terryego Hollandsa, który pokonał Travisa Ortomayera.

Sebastian Kurek wygrywa eliminacje.

Polska Brak Komentarzy »

Mamy już wyniki tegorocznych eliminacji, oto lista zawodników, którzy zakwalifikowali się do tegorocznego Pucharu Polski (sezon 2010):

1.Sebastian Kurek
2.Janusz Kułaga
3.Tyberiusz Kowalczyk
4.Bartłomiej Bąk
5.Krzysztof Jarocki
6.Gabriel Kowalski
7.Jarosław Korzeniowski
8.Krzysztof Schabowski
9.Lubomir Libacki
10.Damian Antoniok
11.Sławomir Jankowski

Na liście pojawiły się znane nazwiska:

 • Lubomir Libacki - Mistrz Polski Strongman 1999
 • Tyberiusz Kowalczyk, Krzysztof Schabowski, Sebastian Kurek, Bartłomiej Bąk, Gabriel Kowalski - wielokrotni uczestnicy zawodów Pucharu Polski
 • źródło: forum Irka Kurasia

  Eliminacje do sezonu 2010

  Polska Brak Komentarzy »

  W dniu 24 kwietnia 2010 w Żninie, w hali przy ulicy Fabrycznej 11 odbędą się eliminacje do tegorocznego Pucharu Polski.

  Oto spis konkurencji eliminacyjnych:

  1) SPACER FARMERA
  Zadaniem zawodnika jest przeniesienie dwóch walizek (140kg każda) jak najdalej pokonując odcinki 20-metrowe. Na końcach toru ustawione są pachołki, które należy obejść i wrócić na tor. Podczas spaceru walizki nie mogą dotykać podłoża. Wygrywa zawodnik który przejdzie dłuższy dystans.

  2) ŁĄCZONA OPONA +YOKE 400KG
  Konkurencja podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym zawodnik przerzuca leżącą na ziemi 320 kg oponę 5 razy. Kolejny etap to przeniesienie na ramionach 400 kg konstrukcji na odcinku 20 m. W trakcie tej czynności można opuszczać yoka na ziemię. Konkurencja kończy się w momencie kiedy zawodnik z konstrukcją znajdą się za linią mety. Wygrywa ten, który oba etapy pokona w krótszym czasie.

  3) MARTWY CIĄG NA ILOŚĆ POWTÓRZEŃ
  Zawodnik ma 30 sek. aby przymocować dłonie paskami do 300 kg sztangi leżącej na ziemi. Stopy należy ustawić tak aby kolana znajdowały się między dłońmi. Po komendzie „góra” zawodnik unosi sztangę do momentu kiedy nogi i cała sylwetka będą wyprostowane. Prawidłowo wykonany ruch kończy gwizdek sędziego po którym zawodnik opuszcza sztangę. Wygrywa ten który w czasie 90 sek. wykona więcej powtórzeń.

  4) WYCISKANIE BELKI
  140 kg belkę leżącą na ziemi należy podnieść i wycisnąć nad głowę a następnie po gwizdku sędziego odłożyć ponownie na ziemię. Technika wyciskanie jest dowolna. Prawidłowo wykonany ruch następuje w momencie kiedy zawodnik stojąc przy wyprostowanych ramionach trzyma belkę nad głową, a jego stopy ustawione są w lekkim rozkroku. Zwycięża ten który w czasie 90 sek. wykona więcej powtórzeń.

  Kto wie, może poznamy dzięki tym eliminacjom następcę Pudziana? :)

  źródło: forum Irka Kurasia

  Darmowy hosting © Strongman, all rights reserved.
  Strongman is proudly powered by WordPress.
  Theme Redesigned by Kaushal Sheth originally developed by Michael Martine
  Tłumaczenie Polski Blogger dla Polski support Wordpress.

  Aktualności RSS Komentarze RSS Log in