« Powrót do strony głównej

 

Artykuły » Porazka Pudzian Team.

2009-09-04

Dnia 28.08.2009 odbyły się w Malborku Mistrzostwa Polski Strongman, zorganizowane przez Anetę Florczyk i jej trenera Bogusława Kwiatkowskiego. W zawodach tych wystąpili zawodnicy z Pudzian Team oraz zawodnicy "niezależni", którzy nie mają podpisanych "lojalek" z Mariuszem Pudzianowskim.

Pudzian Team odgrażał się druzgocącym zwycięstwem, tymczasem doznał znaczącej porażki.

Pierwszą niespodzianką było odpadnięcie w serii eliminacyjnej jednego z czołowych zawodników Pudzian Teamu - Grzegorza Szymańskiego. Do finału trafili: Mariusz Pudzianowski, Krzysztof Radzikowski (Pudzian Team), Bartłomiej Bąk, Sebastian Kurek i Gabriel Kowalski (znani już w świecie strongman zawodnicy, niezależni), tegoroczni debiutanci: Tomasz Kowal i Piotr Korzeniewski oraz Robert Szczepański, zawodnik światowej klasy, który od roku 2004 startował w zawodach innych organizacji, niż te, w których występowali zawodnicy tacy jak Pudzian czy Jarosław Dymek.

Największą sensacją zawodów była przegrana Pudzianowskiego ze Szczepańskim. Robert pokonał Pudziana w jego czołowych konkurencjach, takich jak spacer buszmena czy zegar. Jedynie Krzysztof Radzikowski z Pudzian Team może uznać swój występ za udany, bowiem zajął trzecie miejsce.

Przegrana Pudzianowskiego nie jest dobrą wróżbą, bowiem za miesiąc mają odbyć się na Malcie Mistrzostwa Świata Strongman, w których Pudzian na po raz 6 walczyć o tytuł Mistrza Świata Strongman.