« Powrót do strony głównej

 

Artykuły » Eliminacje do sezonu 2010

2010-03-31

W dniu 24 kwietnia 2010 w Żninie, w hali przy ulicy Fabrycznej 11 odbędą się eliminacje do tegorocznego Pucharu Polski.

Oto spis konkurencji eliminacyjnych:

1) SPACER FARMERA
Zadaniem zawodnika jest przeniesienie dwóch walizek (140kg każda) jak najdalej pokonując odcinki 20-metrowe. Na końcach toru ustawione są pachołki, które należy obejść i wrócić na tor. Podczas spaceru walizki nie mogą dotykać podłoża. Wygrywa zawodnik który przejdzie dłuższy dystans.

2) ŁĄCZONA OPONA +YOKE 400KG
Konkurencja podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym zawodnik przerzuca leżącą na ziemi 320 kg oponę 5 razy. Kolejny etap to przeniesienie na ramionach 400 kg konstrukcji na odcinku 20 m. W trakcie tej czynności można opuszczać yoka na ziemię. Konkurencja kończy się w momencie kiedy zawodnik z konstrukcją znajdą się za linią mety. Wygrywa ten, który oba etapy pokona w krótszym czasie.

3) MARTWY CIĄG NA ILOŚĆ POWTÓRZEŃ
Zawodnik ma 30 sek. aby przymocować dłonie paskami do 300 kg sztangi leżącej na ziemi. Stopy należy ustawić tak aby kolana znajdowały się między dłońmi. Po komendzie „góra” zawodnik unosi sztangę do momentu kiedy nogi i cała sylwetka będą wyprostowane. Prawidłowo wykonany ruch kończy gwizdek sędziego po którym zawodnik opuszcza sztangę. Wygrywa ten który w czasie 90 sek. wykona więcej powtórzeń.

4) WYCISKANIE BELKI
140 kg belkę leżącą na ziemi należy podnieść i wycisnąć nad głowę a następnie po gwizdku sędziego odłożyć ponownie na ziemię. Technika wyciskanie jest dowolna. Prawidłowo wykonany ruch następuje w momencie kiedy zawodnik stojąc przy wyprostowanych ramionach trzyma belkę nad głową, a jego stopy ustawione są w lekkim rozkroku. Zwycięża ten który w czasie 90 sek. wykona więcej powtórzeń.

Kto wie, może poznamy dzięki tym eliminacjom następcę Pudziana? :)

źródło: forum Irka Kurasia